Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi : Lufthansa

Son bir kaç yıldır Avrupa’nın en iyisi seçilen Lufthansa Havayolları, Almanya genel merkezli bir şirket olmasına rağmen birden çok şirketin birleşimi ile oluşmuştur. Özellikle konfor ve lüks konusunda son dönemler yaptığı ataklar ve rotalarını çoğaltmasıyla Avrupa’nın en iyi havayolu şirketi olarak tercih edilmiştir. Eğer sizde uçak bileti alırken Lufthansa tercih edecekler için bilgiler konusunda merak ediyorsanız, bu yazıya bakmalısınız.

Lufthansa Tercih Edecekler İçin Bilgiler

Lufthansa, bağlı ortaklıkları İsviçre Havayolları, Avusturya Havayolları veya Germanwings ile birleştiği zaman, sadece birkaçı, hem yolcu hem de 656 uçağı olan filosunun boyutunda Avrupa’nın en büyük havayoludur. Sadece Lufthansa’da kendi adına kayıtlı 267 uçak bulunmaktadır. 245 geniş gövdeli hava taşıyıcısını işleten ve onu dünyanın en büyük havayollarından biri yapan Emirates ile kıyaslanabilir.

Tarihinde yolcuları için yapmış olduğu birçok yeniliği görebilirsiniz. Bunlardan bir tanesi de kuşkusuz ki Uçak içi internet imkanı sunan ilk havayolu şirketi olmasıydı. 2004 yılında Lufthansa, uluslararası uçuşlarda yolcularına internet erişimi sunan ilk havayolu oldu. Bugünlerde oldukça normal olan bu durum, o zamanlarda kesinlikle çığır açan bir yenilikti.

Star Alliance’ın Kurucu Üyesi

Lufthansa, dünyadaki en büyük ittifakın kurulmasında itici güçtü. Birlikte ile Tay Airways , Air Canada, United Airlines ve İskandinav Hava Yolları, Star Alliance kuruldu ve o dünya çapında 28 diğer havayolu üyeleri ile gittikçe büyüyor. Bunlar arasında Türk Havayolları da bulunuyor. Merkez, dev ittifakın organize edildiği Frankfurt’ta bulunuyor. Logodaki 5 üçgen, 5 kurucu üyeyi temsil eder ve her Star Alliance Üyesinin, resmi Star Alliance görevlisi ile en az bir uçağı boyaması gerekir.

Kaç Noktaya Uçuyor

Avrupa’nın en iyisi olarak birçok noktaya uçan Lufthansa, toplamda 193 uluslararası ve 18 yurtiçi rotaya sahip. Yurtdışı seferlerinde 81 ülkeye giden şirket, Afrika, Amerika, Asya ve Avrupa’da yer alan birçok ülkeyi bu 81’in içinde barındırmaktadır.

Lufthansa Tercih Edecekler İçin Bilgiler : Hizmetleri

Avrupa’nın en iyi havayolu şirketi olarak servis ve hizmetler konusunda oldukça üst düzeye sahip olan şirket, kabin ekibini her durum karşısında eğitiyor. Bununla birlikte uçak içindeki koltukları farklı sınıflara göre değişiyor ancak hemen hemen hepsi oldukça konforlu. Yemekleri ise bazı havayolları ile karşılaştırılamaz ancak oldukça lezzetli.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*