Neden Bir Sonraki Tatilde Estonya’ya Gitmelisiniz

Pek çok gezgin için, İtalya , Fransa ve Avusturya gibi ülkeler Avrupa’da sırt çantasıyla seyahat etmek için bir zorunluluktur, ancak çok azı Estonya’yı Avrupa’ya özgü bir mücevher olduğu için seyahat planlarına Estonya’yı eklemeyi düşünmektedir. Bu bozulmamış, eşsiz ve küçümseyen Baltık ülkesi mutlaka ziyaret edilmeli ve işte Estonya’nın bir sonraki seyahat noktanız olması için nedenleri sizin için Estonya’ya Neden Gitmeli yazısında derledik.

Estonya’ya Neden Gitmeli : Taze, Doğal ve Organik Gıda

Bir ülke, dünyanın en organik ülkesi olarak bir unvana girerken, seyahat ederken sağlıklı beslenme alışkanlıklarınızdan ödün vermeniz konusunda endişelenmenize gerek yoktur, sadece ilk önce hangi Estonyalı süper yiyecekleri yiyeceğinizi bulmanız gerekir! Estonya’nın her yerinde ormanlarda bile taze, temiz ve organik yiyecekler bulunabilir. Ormanlar yaban mersini, yabanmersini ve mantar gibi yenilebilir lezzetlerle doludur, nehirler, göller ve deniz somon ve deniz alabalığı gibi lezzetli deniz ürünleriyle doludur! Estonya’da gerçekten masa deneyimine bir çiftlik edin!

Her Yerde İnternet

Telefon, dizüstü bilgisayar veya tablet kullanarak herkesin her zaman bağlantı kurması gereken bir dünyada , Estonya tüm ziyaretçilerinin tweet alabildiğinden emin olur ve Estonya’nın her yerinde ücretsiz wifi noktaları sağlayarak ne kadar harika olduğunu söyleyebilir. Dijital göçebeler ve seyahat blogcuları cenneti! Estonya ayrıca Skype ve Hotmail gibi büyük şirketlerin de doğum yeridir. Bu küçük Baltık ülkesinin, dünyadaki en gelişmiş dijital topluluk unvanını taşıması şaşırtıcı değildir. Her şey tıklanır ve yapılır, hatta sağlık ve seçimler gibi şeyler.

El Değmemiş, Erişilebilir ve Vahşi Doğa

Muhtemelen bu kadar modern ve dijital olarak gelişmiş bir ülkenin çok yeşil veya doğa açısından zengin olmayacağını düşünebilirsiniz. Ancak Estonya aslında dünyanın en yeşil ülkelerinden biri olarak kabul ediliyor. Ülkenin yaklaşık yarısı ormanlarla kaplı olan doğa severler, Estonya’nın her yerinde Estonya’nın el değmemiş doğal güzelliğini keşfedebilir ve keyfini çıkarabilir.

Estonya’ya Neden Gitmeli : Ada Yaşamını Yaşayın

Estonya, çoğu ıssız olan ve onları mükemmel bir kaçamak yapan 2000’den fazla adaya sahiptir. Bu adanın izolasyonu, Estonya’nın geleneksel yaşam tarzını koruyor. Bu da ziyaretçilere Estonyalıların modern çağdan önce nasıl yaşadıklarına dair bir fikir edinme fırsatı veriyor. Turistler ve yerliler arasında ziyaret edilebilecek bazı popüler adalar Hiiumaa, Kihnu ve Saaremaa’dır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*