Dünyadaki Gizli Plajlar

Bronzlaşmak ve kumsalda dinlenmek çok iyi ve güzel, ancak ünlü tropik tatil beldesindeki birçok plaj kış aylarında bile oldukça kalabalık olabilir. Dünyanın dört bir yanından bu harika ve tenha plajları ziyaret etmediğiniz sürece, sahilde güzel ve sakin bir tatil geçiremezsiniz. Ulaşmak için biraz macera dolu, tenha ve uzak plajlarınızı tercih ediyor musunuz? Biraz yolculuk gerektiren bir plaj? Dünyadaki Gizli Plajlar rehberindeki yerlere ulaşmak için fazladan bir kilometre koymalısınız, ama buna değecekler.

Dünyadaki Gizli Plajlar : Mazunte, Oaxaca, Meksika

Cozumel veya Cancun kalabalığından kaçının ve bunun yerine, üç sahil Mermejita, Rinconcito ve San Agustinillo’nun deniz ürünleri ve kokteyller satan sazdan kulübelerle desteklendiği küçük sahil kasabası Mazunte’ye gidin. Bölge, halka açık bir akvaryumun bulunduğu ve okyanusa bebek kaplumbağalarının salındığı Ulusal Meksika Kaplumbağa Merkezine ev sahipliği yapıyor. Ya da kum ve birkaç tenha koyları görmek için vahşi Punta Cometa burunlarına doğru yürüyüş yapabilirsiniz.

Long Beach

Perhentian Kecil’in iki ana plajından biri olan Long Beach, berrak suların, mükemmel havanın ve eğlenceli gece hayatının tadını çıkarmak için buraya akın eden partiyi seven sırt çantalarıyla her zaman kalabalık oluyor. Güneydoğu Asya’da parti yapmak için en iyi yerlerden biri olarak bile değerlendirdi!

Hyams Beach, Jervis Körfezi, Avustralya

Bu uykulu sahil kasabası, 200 kişiden az bir nüfusa ev sahipliği yapıyor. Yeni Güney Galler’de bulunan bu plaj, dünyanın en beyaz kumlarından bazılarıyla kaplıdır. Aynı zamanda yunus ve fok lekelenmesi için mükemmeldir.

Dünyadaki Gizli Plajlar : Torrent De Pareis

Aynı derecede dramatik, Mallorca’daki Torrent de Pareis plajını çevreleyen uçurumlar, dar bir geçidin sonunda ve Sa Calobra köyünün yakınında. Bu bölgenin vahşi güzelliği, çoğu yakındaki Soller’den bir tekne yolculuğuna çıkan ve bu eşsiz plaja ulaşmak için tünelden uzunca bir yürüyüş mesafesinde bulunan Dünya Mirası olarak öne çıkıyor.

Ningaloo Resifi

Avustralya’nın Aralık-Şubat arası yaz yüksekliğidir, ancak ülkenin batı kıyısı doğudan ziyade kıyılarını süsleyen çok daha az gezgin görür. Ningaloo, bu vahşi sahil şeridinin en dikkat çekici yanıdır, sadece deniz kıyısında, şnorkelle yüzme ve dalış için olgunlaşmış bir mercan resifidir. Ningaloo’nun yıl boyunca açık olan Mercan Kıyısı bölgesindeki Mantarays Beach Resort’ta konaklayın. Ocak-Mart ayları arasında okyanusa doğru giden kaplumbağa yavrularını kaçırmayın. Daha iç kısımda, Outback vahşi doğasını rehberli yürüyüşlerle keşfedebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*